Партньор на Проватон
 Воден празник за деца с увреждания се проведе във Варна

Воден празник за деца с увреждания се проведе във Варна

Сподели в

За трети път морската ни столица бе домакин на водния празник за деца с увреждания „Мечтите могат да бъдат реализирани“, който се проведе на втора буна на Офицерския плаж във Варна.

Шампионът по джет ски Валентин Захариев е лице на тази инициатива, в която на джет се возят деца в неравностойно положение, както и такива с проблеми в моториката на тялото.

Идеята е чрез Jet Ski therapy малчуганите да усетят от адреналина и удоволствието, което тези машини им дават и макар и за малко да се почувстват специални.

Jet Ski therapy е събитие, което се провежда и в много други държави, като началото е поставено преди 8 години в Италия, от шампионът в този спорт Фабио Инкорвая.

За трета поредна година Варна, в лицето на Валентин Захариев, с помощта на Община Варна и спонсори, зарадваха децата в неравностойно положение с медали, като в празника взеха участие над 60 деца и младежи от:

  • Дневен център „Живот под дъгата“
  • Общински дневен център за деца и младежи с увреждания „Св. Йоан Златоуст“
  • Карин дом
  • Семеен център „Слънчевата къща“
  • Дневен център „Ривиера“
  • Център за настаняване от семеен тип
  • Дом за медико-социални грижи за деца „Виница“

 

Редакция "Силна Варна"

Подобни новини

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *