
Кметът Благомир Коцев поздрави носителите на купата на България по водна топка КПС „Спартак“ Варна
Кметът на Варна Благомир Коцев поздрави носителите на купа България по водна топка – ватерполистите на КПС „Спартак“ /Варна/ и техния треньор Найден Найденов.
Преди броени дни в плувен комплекс „Пирин“ в Благоевград варненци триумфираха с ценния трофей, побеждавайки драматично във финалния мач съгражданите си от Черно море с 14:13.
Това бе пети трофей за КПС „Спартак“, които са печелили купата и през 2019, 2021, 2022 и 2024 г.
На събитието присъстваха още заместник-кметът по обществен ред и спорт Илия Коев, директорът на Дирекция „Спорт“ Кристиан Димитров и директорът на ОП „Спорт“ Юрджан Ахмед.
Главният треньор на клуба подари на градоначалника топката от финала с автографи на целия отбор, плувната шапка на Денис Станков – играчът, който реализира последната дузпа и кърпа с името и емблемата на отбора.
„Благодаря ви, че спечелихте купата и направихме варненци горди от поредния ви успех. Варна има традиции в колективните спортове, а водната топка е сред тези, които ни носят голяма гордост. Продължавайте да работите с амбиция и дух на победители“ заяви кметът.
В знак на признание Благомир Коцев връчи на тима почетен плакет и литография „Спортна Варна“.
Спечелената купа ще бъде изложена в Музея на спорта в Юнашкия салон, където се съхраняват ценни отличия на варненските спортисти.