Партньор на Проватон
 Над 150 души на протест във Варна в защита на конституционния ред

Над 150 души на протест във Варна в защита на конституционния ред

Сподели в

Над 150 души се включиха в протест срещу изборните манипулации и срещу намесата на Прокуратурата в работата на Конституционния съд по делото за законността на вота за 51-вото Народно събрание, предава Радио Варна. Десетки се събраха на площад “Независимост” пред сградата на Съдебната палата, за да изразят недоволството си.

Една от протестиращите се изправи пред множеството и призова за повече гражданска активност. Тя изтъкна, че от 2013 година насам “гражданското общество си изтърка подметките да протестира срещу мутренския модел, но очевидно вече няма достатъчно сили”.

Друга запитана посочи, че искат да заявят, че ще се борят за правова държава и честни избори. Не искаме Прокуратурата да бъде използвана като бухалка, добави, тя и изказа мнение, че всичко това се прави в интерес на управляващото мнозинство.

Протестът е организиран от инициативата “Правосъдие за всеки”. На митинга се събраха и представители на местната структура на партия “Продължаваме промяната”.

Редакция "Силна Варна"

Подобни новини

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *