Партньор на Проватон
 Наемите във Варна с големи разлики според Реалистимо – вижте цените

Наемите във Варна с големи разлики според Реалистимо – вижте цените

Сподели в

Цените на наемите в третия по големина град в страната – Варна, държат високи цени, още повече с наближаването на топлите сезони. Офертите са доста разнообразни и на моменти изглеждат недотам реалистични. В един и същи район можете да попаднете на значителни разлики в цените на отдаване под наем при равни други условия. Обикновено по-евтини за отдаване под наем във Варна са цените на партерните апартаменти. Разбира се, има значение и състоянието на имота, както и вида на строителството.

От сайта за имоти Реалистимо напомнят, че трябва да се има предвид и факта, че обявените от наемодателите цени не винаги са тези, на които реално се сключват сделките. В това отношение по-ефективно за добиване на обективна информация, е да се гледат цените на вече отдадени под наем имоти, но и там не е сигурно какво е крайната сума, за която са се договорили наемател и собственик.

Разглеждаме цените на имотите под наем и обявите за видовете предлагани квартири във Варна, за да анализираме пазара на наеми в града.

Центърът, разбира се, държи челно място в цените на наемите във Варна. Там класически двустаен апартамент от 60 квадрата обикновено се предлага под наем за 400 евро на месец, а от 70-75 квадрата – около 500 евро месечно. Подобни са обявените цени на офертите в района на Гръцката махала и на Общината, но и на двете места можете да попаднете и на изключения. Така например в Гръцката махала се случва да откриете оферта и за по-голям апартамент (80 кв.м.) на цена от 350 евро, което е знак, че има сделки и на такива цени. Наеми на боксониери в идеалния център на Варна вървят между 300 и 450 евро на месец.

В скъпия квартал „Бриз“ цените са сходни с тези в центъра, цитирани по-горе, но и там можете да попаднете на изключения, като например тристаен апартамент от 120 кв.м. с две спални, за 500 евро на месец – също знак, че някои от офертите са предварително раздути.

Ако погледнете цените на вече отдадените апартаменти, ще видите, че явно и 500-700 евро на месец са цени, които намират наематели за двустайни апартаменти във Варна. Сред тях и добри сделки като 64 квадрата за 250 евро на месец, но на първи етаж.

Осезаемо по-евтини апартаменти под наем в Черноморската столица има в по-отдалечените й предели, например Виница – точно срещу курорта Св. Константин и Елена. Там срещу 350 евро на месец може да се наеме апартамент от 80 кв.м. Под 300 евро пък вървят жилища между 50 и 70 кв.м.

Много от апартаментите, които исторически се отдават под наем дългосрочно, в летните месеци се отдават и за нощувки. Ето защо инвеститори търсят апартаменти за инвестиция на апетитни локации по-близо до морето.

Пазарът на недвижими имоти за продажба вече отчете своя пик миналата година и очакваме по-сериозно охлаждане.

В Realistimo.com ежедневно частни лица и собственици публикуат обяви за недвижими имоти под наем. В същото време професионални агенции предлагат и голямо разнообразие от наеми на апартаменти.

 

 

Редакция "Силна Варна"

Подобни новини

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *