
Мариус с онлайн премиера на „Черното пиле“ в Световния ден на театъра
Онлайн премиера на „Черното пиле“ на 27 март от 20.30 часа
Представлението ще бъде излъчено на платформата Fanstream, срещу електронно купен билет на цена 7.98 лв.
В „Черното пиле“ Мариус Куркински включва три разказа на Хайтов – „Мерак“, „Пазачът на овесената нива“ и „Черното пиле“.
Ето какво споделя актьорът за постановката: „Хора, които живеят трудно, страдат, понякога изпадат в грехове, но винаги търсят разкаяние и никога не пропускат великите мигове на радост и любов. В разказите на Хайтов душата на българина е чиста и неопетнена, там хората не са нагазили в никакви отношения с комерсиалното, в същото време страдат от живота, но не се жалват, а го преборват“.
Подобно на ПК „Ажур Пико“ и варненският Театър „Българан“ подготвя своята онлайн премиера на тинейджърския мюзикъл „Смели мечтатели“. Цената на билет ще бъде символична – 2.00 лв., като приходите ще бъдат част от кампанията за набиране на средства в помощ на театъра в условията на извънредно положение.
Скоро в онлайн платформата ще могат да се гледат и поредица от филми продуцирани от студиото на „Българан“, които разказват за различни исторически теми на Варна.